JSMEINLINE.CZ GYMNASTIKAPRODETI.CZ TENISPRODETI.CZ +420 731 239 237

NADCHNEME DĚTI PROGRAMEM NA LEDĚ
UČÍME BRUSLIT A MÍT RADOST Z POHYBU

Cílem projektu JSMEINLINE NA LEDĚ je nabídnout dětem ZÁBAVNÉ využití volného času, naučit je základním bruslařským dovednostem, a to všechno FORMOU HER.

PŘEHLED KURZŮ

PROGRAM

KURZY PRO DĚTI

Program kurzu je navržen tak, aby kurz mohli absolvovat jak malí začátečníci tak i děti, které s bruslením již zkušenost mají. Děti se naučí základní postoje, správnou techniku jízdy vpřed, zatáčení, brzdění a podle úrovně bruslařů i další dovednosti jako jsou obraty, překládání, jízda vzad a další.

Součástí lekcí jsou různé druhy her (seznamovací, týmové, obratnostní aj.), závodů či překážkových drah, které rozvíjí bruslařské dovednosti.

V kurzu na děti čeká zpravidla 10 tréninků, během nichž projdou metodiku ledního bruslení a získají jistotu při ovládání ledních bruslí.

Děti jsou v závislosti na počtu přihlášených zpravidla rozdělené do dvou skupin, které jsou dovednostně na podobné úrovni a absolvují tak kurz společně.

KURZY PRO ŠKOLY A ŠKOLKY

Program kurzů JSMEINLINE NA LEDĚ sestavujeme podle individuálních požadavků jednotlivých tříd / škol. Lekce jsou vedeny tak, aby byly děti neustále v pohybu a užily si hodinu plnou zábavy.

Hlavním cílem kurzů ledního bruslení je výuka základních bruslařských dovedností dle bruslařské metodiky. Děti se naučí základní postoje, správnou techniku jízdy vpřed, zatáčení, brzdění a podle úrovně bruslařů i další dovednosti jako jsou obraty, překládání, jízda vzad a další.

Kurzy pro školy a školky jsou zpravidla vedeny jako netradiční hodiny tělesné výchovy, která může být naplánovaná jako ucelený kurz nebo jen jako seznamovací hodina.

Ucelený kurz má zpravidla 6 lekcí, ale vše je možné domluvit každé třídě na míru.

KURZY PRO DOSPĚLÉ

Kurzy bruslařských dovedností jsou určeny především pro dospělé bruslaře, kteří se chtějí naučit bruslit od základů nebo si upevnit své stávající základní bruslařské dovednosti a zároveň se naučit nové.

V kurzu bruslařských dovedností projdou účastnící metodikou ledního bruslení od základů, postojů, bruslařské polohy, jízdy vpřed, jízdy vzad. Dále se seznámí s různými technikami zatáčení, brzdění či obratů.

Bruslaře čeká i překážková dráha nebo seznamovací, obratnostní a týmové hry, během kterých si osvojí ovládání bruslí v proměnných podmínkách.

Kurz obsahuje 10 tréninků, v nichž bruslaři získají jistotu a naučí se bezpečně ovládat lední brusle.

Každý účastník kurzu musí mít na kurzu ledního bruslení toto VYBAVENÍ: helma, nabroušené lední brusle, rukavice, sportovní oblečení přizpůsobené aktuálnímu počasí, doporučujeme také sadu chráničů (kolen, loktů), případně láhev s pitím.

NAŠÍ HLAVNÍ SNAHOU VŠAK ZŮSTÁVÁ TO, ABY DĚTI TRÉNINKY BAVILY A NA KAŽDOU DALŠÍ SE PŘEDEVŠÍM TĚŠILY

Tréninky LEDNÍHO BRUSLENÍ jsou sestaveny tak, aby děti nečekaly ve frontách, ale především byly neustále uvedeny do právě probíhající aktivity a to ať se jedná o nové dovednosti, překážkové dráhy nebo hry.

Jsme přesvědčeni, že opakováním dané aktivity děti samy cítí jak se zlepšují a o to víc je lekce baví.

PROJEKTY

Tělocvik na ledě

Projekt Tělocvik na ledě je primárně určen dětem z mateřských a základních škol, které seznámíme se základy ledního bruslení a…

Středoškolský pohár v rybníkovém hokeji

Projekt Středoškolský pohár v rybníkovém hokeji je zaměřen na žáky pražských středních škol, kteří reprezentují svou školu v rybníkovém hokeji.…

NÁŠ TÝM

Trenérský tým projektu JSMEINLINE NA LEDĚ je sestaven z licencovaných trenérů ledního hokeje, krasobruslení a studentů fakult s pedagogickým zaměřením nebo profesionálních sportovců, kteří mají zájem vést děti ke sportu, což je pro děti tím nejlepším příkladem.

REFERENCE

MŠ TETTY - Úžasný přístup k dětem. Super zábavné hry a aktivity, velké pokroky v bruslení. Snaha vyjít vstříc a maximální individuální přístup. A hlavně - nejlepší trenéři! To jsou naše dlouholeté zkušenosti s agenturou Jsmeinline.cz. Během každého školního roku s nimi absolvujeme min 2 kurzy ledního bruslení a 2 kurzy inline bruslení. Spolupráce je vždy bezproblémová, pokaždé se děti naučí něco nového - jak ti, kteří se poprvé zkouší postavit na brusličky, tak ti, kteří s námi bruslí již poněkolikáté. A stejně jako všude i tady je to o lidech – pohodoví, milí, sympatičtí a profesionální trenéři jsou tou nejlepší zárukou a také důvod, proč již nyní zamlouváme termíny na příští kurz bruslení.

Tereza Nejedlá, manažerka MŠ Tetty

Žáci 5. tříd ZŠ Ohradní absolvovali kurz bruslení – 6 lekcí na stadionu Hasa. Hned od první lekce jsme byly velmi překvapeny milým a vstřícným přístupem instruktorů. Děti byly rozděleny do skupin podle toho, jak bruslit již uměly. Každá skupina měla svého instruktora, který se jim po celou dobu věnoval. Připravoval pro ně hry na bruslích a dále je metodicky vedl k lepší úrovni pohybu na bruslích.

Všichni udělali během absolvovaných lekcí pokrok. Jako plus hodnotíme i ochotu instruktorů přivézt brusle a helmy na půjčení za výhodnější ceny, než jsou běžně k dispozici v půjčovně na stadionu.

Určitě se vyplatí tento kurz žákům dopřát.

Za třídní učitelky 5. tříd Ilona Nedvídková

1. A ze ZŠ Kuncova se v letošní zimě vydala několikrát na zimní stadion, aby se zdokonalila v jízdě na bruslích. Některé děti byly již zdatnými bruslaři a některé měly brusle obuté úplně poprvé. Proto jsme zvolili nabídku bruslit s instruktory z projektu: „JSMEINLINE NA LEDĚ“. Tento projekt začal s názvem: „Jsme inline.cz“ a přizpůsobil se potřebám ročního období a zájmu dětí.

Mladí instruktoři velmi rychle navázali vstřícný kontakt s dětmi. Během už 1. lekce se i začátečníci dokázali přesunout přes celý lední prostor a i zcela se přestali obávat neúspěchu a dělali velké pokroky. Děti pozorně poslouchaly rady zkušených instruktorů a těšily se na další lekci plnou i různých her, rozvíjejících jejich koordinaci pohybu. Každá lekce měla náboj a přinesla něco nového.

Na konci této sezóny byly všechny děti schopné ovládat brusle a bylo zřejmé, že jim bruslení přináší radost. Již se těší na další sezonu a spolupráci s instruktory, kterým touto cestou chceme poděkovat.

Děti z 1.A, tř. uč. D. Rážová

LOKALITY - LEDOVÉ PLOCHY

zimni-stadion-hasa

ZIMNÍ STADION HASA

kluziste-na-frantisku

KLUZIŠTĚ NA FRANTIŠKU

kluziste-vypich

KLUZIŠTĚ CENTRUM ČERNÝ MOST

PŘIHLÁŠENÍ ŠKOLY

Na základě informací z formuláře vám obratem pošleme cenovou kalkulaci na vybraný kurz bruslení.

Vyplňte prosím všechna pole!
         

 

PŘIHLÁŠENÍ NA KURZ PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

ZVOLTE MĚSTO:

Bohužel, aktuálně nejsou vypsány žádné kurzy.

ZVOLTE LOKALITU:

Bohužel, aktuálně nejsou vypsány žádné kurzy.

VYBERTE SI TERMÍN

Tento kurz nemá vypsány žádné termíny.

PARTNEŘI

KURZY LEDNÍHO BRUSLENÍ 2023/24

od 4. prosince 2023 

VÍCE INFORMACÍ ZDE

VEŘEJNÉ BRUSLENÍ NA FRANTIŠKU

od 19. listopadu 2023

VÍCE INFORMACÍ ZDE